مد و لباس

خوش تیپی و خوش لباسی با مطالب خواندنی وبلاگ مد و لباس

اگر ران های شما از آنچه که دوست دارید بزرگتر هستند، می توانید با پوشیدن لباس های مناسب آنها را بپوشانید.

قدم اول) در تی شرت، بلوز و ژاکت های ورزشی خود از اپل و لایی استفاده کنید. آنها باعث می شوند که بالاتنه شما عریض تر و پهن تر دیده شود؛ در نتیجه بین نیمه بالایی و پایین بدن شما تعادل برقرار می شود.

قدم دوم) ژاکت ها، بلوزها و پلورهایی را انتخاب کنید که در زیر ران آویزان می شوند یا با پایین ران های شما تماس دارد. به دنبال مدل هایی باشید که شکاف های پهلو و جانبی دارند، زیرا این مدل ها علاوه بر افزایش شیکی و مد بودن، به راحتی شما در هنگام حرکت کمک می کنند. دامن های کلوش یا A شکل بپوشید. این نمونه دامن ها، پهنای ران های شما را می پوشاند.

قدم سوم)

یک تاپ یا بلوز مناسب را با یک دامن کلوش جفت کنید؛ یا می توانید یک پیراهن با کمر بالا و بالاتنه کوتاه (Empire-waist) برای میهمانی های شب رسمی بپوشید.

قدم چهارم) شلوارهای جلو صاف و یکدست انتخاب کنید. از پوشیدن شلوارهای تنگ و چسبان و همچنین شلوارهای جیب دار خودداری کنید؛ زیرا این مدل شلوارها باعث می شود که بخشی از بدنتان را که ترجیح می دهید کوچکتر نشان بدهید، برجسته و بزرگ نشان بدهد. لباس های کمردار نیز ران های شما را برجسته می کند و بزرگتر از معمول نشان می دهد.

قدم پنجم)

با پوشیدن تاپ ها و بلوزهایی به رنگ روشن، بلوزهای تزئین شده و یقه های کار شده و تزئین شده، توجه را به سمت بالاتنه خود جلب کنید. این کار باعث می شود توجه کمتری به رانهای شما بشود و در نتیجه کوچکتر به نظر برسند.

 

سایت آفتاب

نوشته شده در جمعه 1389/6/26ساعت 14:50 توسط aseman790| (1) نظر

با شروع هر فصل، مدهای جدیدی به بازار می‌‌آید. گاه کار به جایی می‌‌رسد که نمی‌‌دانیم با این مدها چه کنیم و گاه در انتخاب لباس مناسب سردرگم می‌شویم. آیا تاکنون این اتفاق برای شما افتاده است؟ آیا شده که بخواهید به یک مهمانی یا به رستوران بروید و ندانید چه لباسی باید بپوشید؟ این نشان می‌دهد که کمد لباس‌های شما، لباس‌های مناسبی ندارد. ولی چطور یک نفر می‌تواند همیشه مد روز لباس بپوشد و کلید اصلی شیک‌پوش بودن چیست؟ پاسخ این است لباسی بخرید که اولا ساده و ثانیا به تنتان برازنده باشد. در اینجا به نکاتی اشاره می‌کنیم که کمک می‌کنند شما همیشه شیک باشید:

 

جوراب و کفش مناسب بپوشید

انتخاب کفش اهمیت زیادی دارد. کفش باید علاوه بر راحت بودن، شیک هم باشد، زیرا اگر تمام لباس‌هایتان هماهنگ و زیبا باشد ولی کفش کج و کوله‌ای به پا داشته باشید، جلوه تمام لباس از بین می‌رود. در هنگام خرید کفش به دنبال مدهای زودگذر نباشید. توصیه ما به خانمها این است که هرگز کفش بلندتر از پاشنه هفت‌سانتی و کوتاه‌تر از پاشنه دو سانتی نپوشند. در آخر اینکه یک جوراب ناهماهنگ می‌تواند تمام زیبایی یک کفش برازنده را به یک باره از بین ببرد. دانستن این نکته بسیار مهم است که وقتی در هنگام خرید دقت لازم را در انتخاب پوشاک خود داشته باشید، دیگر در موقعیت‌های مختلف برای انتخاب لباس‌های مناسب و هماهنگ مشکل زیادی نخواهید داشت.

 

زینت‌آلات، زیبایی‌بخش هستند

همیشه انواع زینت‌آلات همچون طلا، جواهرات، سنجاق سینه، دستمال گردن و حتی جوراب، کفش و کلاه به لباس انسان جلوه می‌دهند. این وسایل را با لباس‌هایتان هماهنگ کنید و آنها را همیشه نو و براق نگه دارید. لازم نیست جواهراتتان حتما اصل باشند. گاهی زیورآلات بدل زیبایی بیشتری دارند ولی در نوع این وسایل باید دقت شود. اگر رنگ لباستان گرم است، طلا به پوستتان جلوه بیشتری می‌دهد. اگر رنگ لباستان سرد است نقره، پلاتین یا طلای سفید شما را برازنده‌تر نشان خواهد داد.

 

رنگ مو

اگر موهایتان را رنگ می‌کنید این کار را به طور مرتب انجام دهید تا ریشه‌های مو رنگ دیگری نداشته باشد.

 

لباس شب مشکی

داشتن یک لباس شب مشکی تقریبا ضرورت دارد. این پیراهن‌ها را می‌توان در مجالس مختلفی به تن کرد و سال‌ها از آنها استفاده کرد به شرطی که اصل سادگی را فراموش نکنید.

 

 

اشتباهات بزرگ

 

انتخاب رنگ‌های اشتباه

رنگ‌هایی که به شما می‌آید شما را زیباتر و سالم‌تر نشان می‌دهند در حالی‌که رنگ‌هایی که مناسب شما نیستند سبب می‌شوند بیمار و پرچین و چروک به نظر برسید.

 

لباس‌های تنگ

لباس‌های تنگ انسان را چاق‌تر نشان می‌دهند.

 

کفش کثیف:

کفش‌هایتان را تمیز و مرتب نگه دارید چون کفش کثیف تمام زیبایی ظاهر شما را از بین می‌برد.

 

جوراب ناهماهنگ

جورابتان را با کفش یا شلوار و یا دامنتان هماهنگ کنید.

 

* پوشیدن لباس نامناسب

دقت کنید لباس‌های مناسب موقعیت بپوشید. لباسی که برای یک مجلس مهمانی مناسب و برازنده است، مسلما برای محل کار نه تنها مناسب نیست بلکه زننده می‌باشد.

 

کت و دامن شیک

فکر می‌کنم هر خانمی‌ باید برای خود یک کت و دامن شیک و مناسب داشته باشد. کت و دامن مشکی بهترین انتخاب است ولی اگر می‌خواهید آرامتر به نظر برسید رنگ بژ، سبز تیره و هر رنگ دیگری که دوست دارید، زننده نباشد و سریع از مد نیفتد را انتخاب کنید. اگر دوست دارید می‌توانید به جای کت و دامن، کت و شلوار بخرید. بعضی وقت‌ها کت‌ها را می‌توان با شلوار یا دامن دیگری ست کرد ولی توجه داشته باشید که همیشه کت و دامن، حس زنانه بیشتری به شما می‌دهد.

 

ضرورتی برای تمام فصول

امروزه خیلی عجیب و غیرعادی به نظر می‌رسد که خانمی‌ در کمدش شلوار جین نداشته باشد. ولی مشکل اینجاست که چه شلواری را برای خود انتخاب کنید. پیشنهاد می‌کنیم به بزرگترین فروشگاه لباس‌های جین بروید و همه مدل شلوارهای سایز خودتان را بپوشید تا بتوانید یک شلوار مناسب پیدا کنید. شلوار جین تیره، شما را شیک‌تر نشان می‌دهد. نکته نهایی اینکه قد شلوار باید با ارتفاع پاشنه کفش شما هماهنگ باشد. شلوار جین را می‌توان با هر نوع کفش، صندل، تی‌شرت یا پیراهنی جور کرد و شیک هم به نظر می‌رسد.

 ایت تبیان

نوشته شده در جمعه 1389/6/26ساعت 14:48 توسط aseman790| (0) نظر

 از چه طریق و راهی متوجه بشویم که چه رنگی به ما می‌آید؟ و چه رنگی به ما نمی‌آید؟

انسان‌های دارای پوست‌های مختلفی هستند: پوست‌های روشن، تیره، گندمی و.... هم چنین دارای رنگ مو‌های متفاوتی هستند: روشن، بلوند، شرابی، مشکی و .... .

بعضی از رنگ‌ها هستند که نسبت به رنگ‌های دیگر بیشتر به شما می‌آیند و هنگامی که این رنگ‌ها را می‌پوشید : زیبا تر ، شیک تر به نظر می‌آید .

به شما توصیه می‌کنیم قبل از اینکه لباس جدید خود را خریداری کنید حتما این مقاله را بخوانید و رنگ‌هایی که شما را زیباتر نشان می‌دهند را بشناسید ، خرید خود را آغاز کنید:

1 - تصور کنید که وارد یک بوتیک لباس فروشی شده اید ، از یک مدل لباس خوشتان آمده است و آن مدل لباس دارای چند رنگ متفاوت هستند ، شما از دو یا سه رنگ آن لباس خوشتان می‌آید اما نمی‌دانید از بین این چند رنگ کدام را انتخاب کنید ؟ چه باید کرد ؟ توصیه می‌کنیم که لباس مورد نظر را با رنگ‌های مختلف در زیر صورت خود بگیرید ، اثری که رنگ مورد نظرتان بر روی صورت شما می‌گذارد دقت کنید و مشاهده کنید آیا رنگ صورت شما را باز می‌کند ، یا اینکه رنگ صورتتان را تیره تر می‌کند ; رنگ لباسی که انتخاب می کنید باید به نحوی باشد که پوست صورت شما را باز و روشن کند . اگر رنگ صورتتان تیره شد ، حالت و فرم چشم‌هایتان عوض شد ، یا اینکه موج خستگی یا تیره گی را بر صورت شما گذاشت ، شما باید به این نتیجه برسید که این رنگ به شما نمی‌آید به خاطر رنگ پوستتان ، رنگ موهایتان و یا رنگ چشمانتان و ..... . پس بهتر است رنگ دیگری را انتخاب کنید .

 

2- آیا رنگ پوست تاثیر بسزایی در انتخاب رنگ‌ها برای شما دارد ؟ بله رنگ پوست تاثیر بسزایی در انتخاب رنگ‌ها دارد . اگر رنگ پوستتان سفید یا تیره باشد ، رنگ‌هایی را که انتخاب می‌کنید تفاوت دارد ، البته علاوه بر رنگ پوستتان ، رنگ موهایتان نیز تاثیر بسزایی دارد . برای مثال هنگامی که رنگ موهایتان مشکی بود یک رنگ خاص به شما نمی‌آمده اما اکنون که رنگ موهایتان تغییر داده ، همان رنگ قبلی کلی به شما می‌آید و صورت شما را کلی تغییر داده است ، و شیک تر شده اید .

3 - آیا رنگ موهایتان نیز تاثیر بسزایی در انتخاب رنک‌ها برای شما دارد ؟ معمولا رنگ موهای اولیه هر کس ، و رنگ موی طبیعی که خداوند به انسان‌ها هدیه کرده است آن رنگ مناسب ترین و بهترین رنگ می‌باشد ، اما یک سری از افراد با رنگ مویی که مخصوص خودشان و ذاتی می‌باشد ، جلوه و ظاهر خوبی پیدا نمی‌کنند برای همین مجبور می‌شوند که موهایشان را رنگ کنند . اما از کجا متوجه شویم که چه رنگی به ما می‌آید ؟

اگر می‌خواهید متوجه شوید که موهایتان باید به چه رنگی باشد که به شما بیاید باید به سه عاملی که در زیر برایتان توضیح می‌دهیم دقت کنید :

1- رنگ چشمانتان ، 2 – رنگ پوست صورتتان 3- رنگ ذاتی موهایتان

دقت کنید تا بتوانید به این موضوع پی ببرید و رنگ مناسب را انتخاب کنید . ترکیب سه عامل گفته شده راهی مناسب است ، و شما را در انتخاب بهترین رنگ یاری می‌دهد .

4 -  به افرادی که دارای رنگ موهای خاکستری هستند چه رنگ‌های می‌آید ؟ اگر می‌خواهید افراد زیادی جذب شما شوند و توجه بیشتری را جلب کنید توصیه می‌کنیم که رنگ‌های سرد ، آرام و ملایم بپوشید . لازم به ذکر است رنگ‌های سرد و تند را نپوشید بهتر است رنگ‌های سرد و ملایم را بپوشید تا با رنگ موی شما‌هارمونی و تطبیق بیشتری داشته باشند تا شما را زیباتر نشان دهند ، نه اینکه کاملا بر ضد هم باشند .

رنگ‌هایی مانند : آبی آسمانی ، صورتی‌های کم رنگ ، رنگ‌های پوست پیازی ، لیمویی‌های ملایم ، بنفش‌های کم رنگ ، گلبه هی ، سبز ، مشکی ، سفید ....

5 - اگر رنگ موهایتان کمی روشن تر از خاکستری است ، دیگر رنگ‌های سرد را به شما پیش نهاد نمی‌کنیم ، بر عکس رنگ‌های پر رنگ و گرم را به شما پیش نهاد می‌کنیم .

رنگ‌هایی مانند : سبز زمردی ، قرمز کبود ، قرمز ، مشکی ، سفید ، را به شما توصیه می‌کنیم و رنگ‌هایی مانند : برنز ، رنگ‌های خاکی و رنگ‌هایی در این سبک بپرهیزید .

6 - به افرادی که دارای رنگ موهای مسی هستند چه رنگ‌های می‌آید ؟ شما نباید رنگ‌های سرد و ملایم را بپوشید بلکه باید لباس‌هایی را که انتخاب می‌کنید از جمله رنگ‌های گرم و تند باشند.

رنگ‌هایی مانند : بنفش ، قرمز‌هایی که کمی تیره باشند به شما جلوه ی خوبی را خواهند بخشید . رنگ‌های که در این درجه بندی رنگی قرار دارند و در این ردیف قرار می‌گیرند را می‌توانید انتخاب کنید . رنگهایی مانند : سبز‌های لجنی ، زرد پر رنگ ، نارنجی‌های آتشین ، …. شما با پوشیدن این رنگ‌ها زیباتر و شیک تر جلوه خواهید کرد . در عوض رنگ‌هایی مانند : آبی نفتی ، خاکستری ، از جمله رنگ‌های هستند که به شما نمی‌آیند.

7 - به افرادی که دارای موهای سفید و یا جو گندمی هستند چه رنگ‌های می‌آید ؟ افرادی که دارای موهای سفید و جو گندمی هستند از رنگ‌هایی که دارای‌هارمونی و ترکیب سرد ، و پر رنگ هستند می‌توانند استفاده کنند و لباس‌هایی با این رنگ‌ها را بپوشند.

گروه مبین

نوشته شده در جمعه 1389/6/26ساعت 14:45 توسط aseman790| (0) نظر

 

محیط کار را با محفل مهمانی اشتباه نگیرید و لباس تنگ و جلب توجه‌Nکننده نپوشید که علاوه بر عذاب خودتان، مخاطب تان را هم در برقراری رابطه دچار مشکل می‌کنید

مهمانی اعیانی با پیژامه راه راه!!!!!

چشم‌ها به او که می‌رسند، خیره می‌مانند: کت و شلوار پوشیده، دستمال‌گردن سرمه‌ای به گردنش بسته، دکمه‌های سرآستین را بسته و کفش‌های نوک تیزش را تا جایی که توانسته واکسن زده و برق انداخته! صدای پچ‌پچی به گوش می‌رسد و قهرمان داستان ما هر لحظه معذب‌تر می‌شود. گروه به راه می‌افتند و قهرمان، پشیمان از انتخاب این لباس پلوخوری، از کوه بالا می‌رود!

شماهم این وضعیت را پیدا می‌کنید اگر تشخیص ندهید چه لباسی را کجا باید بپوشید بنابراین این روزها که زیاد به مهمانی و سفر می‌روید، حواستان باشد:

به خودتان بگویید جایی می‌روید که آدم‌های زیادی هستند و همه هم بالاخره چیزی خواهند پوشید. شما هر قدر هم که تلاش کنید، مورد پسند همه سلیقه‌ها قرار نمی‌گیرید. پس اضطرابِ «چه بپوشم» را قبل از مهمانی کم کنید و با آرامش، لباسی را انتخاب کنید که با آن راحت هستید.

محیط کار را با محفل مهمانی اشتباه نگیرید و لباس تنگ و جلب توجه‌کننده نپوشید که علاوه بر عذاب خودتان، مخاطبتان را هم در برقراری رابطه دچار مشکل می‌کنید؛ در صورتی که می‌توانید تمیز و باوقار و آراسته باشید.

در مسافرت، کفش راحت و لباس سبک بپوشید. گوشواره سنگین، شلوار تنگ، و دستمال گردن، سفرتان را خراب می‌کند. اگر هم دوست دارید عکس‌های زیبایی از سفر داشته باشید، لباس‌های شاد و درخشان انتخاب کنید تا یادگاری جذاب‌تری داشته باشید.

دید و بازدیدهای عصرانه ما جای مناسبی برای لباس‌های سبک و شاد و گلدار خانم‌ها و پیراهن‌های راحت روشن برای آقایان است. در مهمانی‌های شام خانوادگی هم می‌توان همین گونه لباس پوشید.

پوشیدن کفش پاشنه‌بلند و نوک‌تیز را در سفر و محیط کار فراموش کنید. برای چنین جاهایی، کفش با پنجه گرد مناسب‌تر است و اگر سن‌تان بالای 50 سال است و کمی زانودرد هم دارید، بدانید که کفش‌تان نباید کمتر از 3 سانتی‌متر لژ داشته باشد.

افراد خانواده محکوم نیستند که همیشه شما را با کهنه‌ترین و لکه‌دارترین لباستان ببینند. خسیس‌بازی درنیاورید! بعضی از لباس‌های راحت را که برای روز مبادا نگه داشته‌اید، از کمد بیرون بیاورید و در خانه بپوشید؛ تا هم روحیه خودتان بالا برود و هم اعضای خانواده‌تان خوشحال شوند.

 منبع:زندگی مثبت

 

نوشته شده در جمعه 1389/6/26ساعت 14:41 توسط aseman790| (0) نظر


آخرين مطالب
» <-PostTitle->
Design By : Teblog